Intel Parallel Studio

Intel Parallel Studio XE Cluster Edition programmatūras pakotnes primārais lietojums ir paralēlo programmu izstrāde daudzkodolu sistēmām, piemēram, HPC klasterim. Intel rīki var palīdzēt izstrādāt ātrdarbības programmas arī personālajam datoram. Intel C++, Fortran kompilatori, kā arī Intel MKL matemātikas bibliotēkas plaši tiek izmantotas ne tikai paralēlo, bet arī seriālo programmu izstrādē, turklāt tās ir optimizētas tieši Intel procesoriem.

Programmatūra ir paredzēta nekomerciāliem mērķiem un ir pieejama instalēšanai individuālajā datorā tikai RTU darbiniekiem un doktorantiem. Programmatūra ir instalēta arī RTU HPC klasterī, kur iespējama attālināta programmatūras lietošana un paralēlā koda testēšana.

Licences termiņš: uz neierobežotu termiņu.

Ražotāja atbalsts: nav aktīvs.

Lietotāju grupas: darbinieki, doktoranti un HPC lietotāji.

intel logo hpc

Licenču saņemšana

Pētniecībai.

Pieejama Academic licence instalēšanai individuālajā datorā.

Licenci var iegūt tikai RTU darbinieki un doktoranti. Lai pieteiktos, lūdzam aizpildīt ANKETU. Pēc reģistrācijas e-pastā saņemsiet turpmākās instrukcijas par failu lejupielādi un instalāciju.

Mācību procesa nodrošināšanai.

Instalēšana datorklasēs nav pieejama.

Studentiem.

Instalēšana personīgajā datorā nav pieejama. Ir iespēja lietot produktus attālināti RTU HPC klasterī pētniecības darbu veikšanai.

HPC lietotājiem.

Lai izmantotu programmu skaitļošanas klasterī, ir jāreģistrējas par klastera lietotāju ŠEIT.

Prasības datoram

Aparatūra un operētājsistēma. RTU pieejamā licence ļauj veikt instalāciju tikai  operētājsistēmā Linux. Citas prasības skatīt dokumentā.

Savienojums ar tīklu. Intel Parallel Studio licence tiek uzturēta centrālajā serverī RTU datu centrā, tāpēc programmatūras instalācijas un lietošanas laikā datoram jābūt savienotam ar RTU tīklu (Floating Network licences tips). Lietošanai ārpus RTU, piemēram, mājās, nepieciešams VPN (Virtual Private Network)savienojums ar RTU tīklu. Vairāk informācijas.

Pieejamie programmas moduļi un versijas

Intel Parallel Studio XE Cluster Edition (ver. 2013 Update 1):

Intel C, C++ un Fortran kompilators

Intel MPI bibliotēka

Intel Math Kernel Library (Intel MKL)

Intel Trace Analyzer and Collector

Intel Advisor XE

Intel Inspector XE

Intel VTune Amplifier XE

Intel Integrated Performance Primitives

Intel MPI Benchmarks