Kas ir HPC

HPC (no angļu valodas High Performance Computing) ļauj risināt sarežģītus skaitļošanas uzdevumus īsākā laikā. Skaitļošana notiek uz lieljaudas datoriem (koplietotas atmiņas lieldators, skaitļošanas klasteris), kuru veido daudzi paralēli procesori. Mūsdienās HPC ir jebkuras modernas universitātes neatņemama sastāvdaļa, un tas tiek izmantots dažādām vajadzībām – sākot ar inženiertehniskiem uzdevumiem Mathworks MATLAB vidē un beidzot ar lielo datu (Big Data) analītiku un mašīnmācīšanos.

Vairums HPC sistēmu, to skaitā arī RTU pieejamā, tiek būvētas kā skaitļošanas klasteri, kas sastāv no daudziem atsevišķiem serveriem, kas saslēgti kopā ar ātru datortīklu (piemēram, InfiniBand). HPC klasteris ir piemērots gan paralēlajai skaitļošanai, nodrošinot viena liela uzdevuma paralēlu izpildi, gan distributīvajai skaitļošanai, izpildot daudzus neatkarīgus uzdevumus uz atsevišķiem serveriem vai procesoriem. RTU HPC klasteris papildus ir aprīkots arī ar moderniem NVidia Tesla grafiskajiem paātrinātājiem (GPU). RTU HPC klastera tehniskais apraksts.

Introduction to HPC

Kāpēc vērts apsvērt HPC izmantošanu

  • HPC klasteris ir aprīkots ar augstas veiktspējas procesoriem un grafiskajiem paātrinātājiem.
  • Sadalot uzdevumu izpildi uz vairākiem procesoriem paralēli, var paātrināt simulāciju un veikt pētījumus detalizētāk.
  • Uzdevumu novirzīšana uz HPC dod iespēju atslogot savu personālo datoru citiem darbiem.
  • HPC klasteris atrodas datu centrā, kur tiek nodrošināta nepārtraukta elektrobarošana, dzesēšana, kā arī administratoru uzraudzība, kas samazina pārrāvuma iespēju simulācijas laikā.
  • HPC klasterī jau ir instalēta zinātniskā programmatūra, ar kuras sarakstu var iepazīties ŠEIT.

Pakalpojumi

  • Skaitļošanas laiks HPC klasterī (superdatorā)
  • Programmatūras izstrādē un koda optimizācija
  • Klientu HPC sistēmu instalēšana/administrēšana
  • Šķidrumu, gāzu plūsmu modelēšana un simulācija (CFD)
  • Konsultācijas

HPC pakalpojumi pieejami ikvienam RTU darbiniekam un studentam, kā arī esam atvērti sadarbībai ar citām akadēmiskām un komerciālām organizācijām.

Mūsu pakalpojumus izmanto

RTU HPC pakalpojumus izmanto dažādi zinātniskie institūti, universitātes un uzņēmumi Latvijā.

HPC klastera tehniskie parametri

HPC programmatūra

HPC klasterī jau ir instalēta zinātniskā programmatūra. Ja katalogā neatrodat sev vajadzīgo programmatūru, tad sazinieties ar mums un izskatīsim tehniskās iespējas to instalēt.

Kā sākt?

Lai veiktu skaitļošanu HPC klasterī (superdatorā), Jums ir jāaizpilda pieteikums.

Pēc pieteikuma izskatīšanas ar Jums sazināsimies, lai informētu par turpmākajiem soļiem. Parasti ar jauniem lietotājiem tiekamies klātienē, lai pārrunātu lietotāja vajadzības un veiktu īsu instruktāžu darbam ar klasteri.