Izstrādās mūsdienīgus mācību moduļus nākotnes darba tirgū nepieciešamo augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei

RTU HPC centrs kā daļa no RTU Zinātnes un inovāciju centra piedalīsies projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» īstenošanā.

CoE RAISE projekta administratīvi zinātniskā sanāksme CERN

No 17. līdz 20. janvārim visi 11 projekta CoE RAISE dalībvalstu pārstāvji pirmo reizi projekta īstenošanas laikā tiekas klātienē Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) Ženēvā, lai kopīgi pārrunātu līdz šim projektā paveikto, kopā strādātu pie turpmākajiem veicamajiem darbiem. Darba sanāksmē plānota arī projekta kopsapulce.

SIA “Mikrotīkls” ziedojumi ir nozīmīgs atbalsts augstas veiktspējas skaitļošanas attīstībai RTU HPC centrā

Pēdējo trīs gadu laikā RTU HPC centrs no Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotāja SIA “Mikrotīkls” saņēmis vairāk nekā pusmiljons eiro lielu ziedojumu, kas sniedzis nozīmīgu atbalstu augstas veiktspējas skaitļošanas infrastruktūras uzlabošanai un attīstībai.

HPC centra superdatora Open platforma pašlaik testēšanas režīmā

Lai klientiem būtu vienkāršāk un ātrāk pievienoties RTU HPC centra superdatoram, ar projekta EuroCC-Latvija atbalstu ir izstrādātaOpen platforma jeb lietotājiem draudzīgs interfeiss. Pašlaik Open platforma ir testēšanas režīmā.

Iepazīsti atvērtā koda platformas Waldur priekšrocības attālinātam darbam ar HPC

RTU HPC centrs sadarbībā ar HPC kompetences centru Latvijā “SuperS” EuroCC projekta ietvaros aicina pilnveidot zināšanas par dažādu atvērto platformu priekšrocībām 24. un 25. novembrī.

11. novembrī RTU notiks HPC brokastis uzņēmējiem

HPC kompetences centrs Latvijā EuroCC projekta ietvaros 11. novembrī RTU Arhitektūras fakultātes telpās (Ķīpsalas ielā 6) 116. auditorijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 10.00 rīko pasākumu uz tehnoloģijām vērstiem uzņēmumiem un entuziastiem “HPC brokastis uzņēmējiem”.

Populārākās HPC centra zinātniskās programmatūras

Esam apkopojuši TOP 5 ar zinātniskajām programmatūrām, kuras pagājušajā mācību gadā (2021./2022.) RTU zinātnieki, mūsu universitātes mācībspēki un doktoranti izmantojuši visvairāk.

Aicinām pieteikties kursam “Ievadkurss MATLAB” (2.daļa)

RTU HPC centrs sadarbībā ar HPC kompetences centru Latvijā ” SuperS” EuroCC projekta ietvaros aicina uz MATLAB programmatūras Ievadkursa 2.daļu, kura sāksies 31. oktobrī.

Piedalies darbseminārā “HPC for research and development” 4.-6. oktobrī

Aicinām uz zinātnisko darbsemināru “Superskaitļošana zinātnei un attīstībai” (“HPC for reaserch and development”), kas notiks no 4. līdz 6. oktobrim viesnīcā “Avalon Hotel” (13. janvāra ielā 19). Katra no darbsemināra dienām būs veltīta konkrētai tematikai – sasniegumi un nākotnes perspektīvas, labākā Eiropas pieredze mācības un izglītošanās jautājumos, kā arī gatavi HPC pielietojumu piemēri.

Visas 33 EuroCC dalībvalstis tiekas konferencē Melnkalnē

No 7. līdz 9. septembrim arī projekta EuroCC pārstāvji no Latvijas piedalījās EuroCC un CASTIEL rīkotajā konferencē Melnkalnē, lai dalītos labās prakses pieredzes stāstos, projekta lielākajos izaicinājumos un sasniegumos.