Vispārīgas norādes klastera lietošanai

HPC klasteris lietotājam pieejams nepārtraukti, bet, ņemot vērā to, ka vienlaikus var strādāt vairāki lietotāji, darbojas uzdevumu rindas princips. Tas nozīmē – ja uzdevumam pieprasīto resursu apjoms pārsniedz klastera brīvo resursu (procesoru kodolu vai atmiņas) apjomu, uzdevums tiek ielikts rindā un gaidīšanas laiks ir atkarīgs no uzdevumu rindas garuma un lietotāja prasīto resursu apjoma. 

Lai sabalansētu HPC klastera noslodzi starp lietotājiem, administratori var mainīt lietotājam pieejamo klastera resursu (piemēram, procesoru kodolu) apjomu vai vienlaikus izpildāmo uzdevumu skaitu. 

Lietotājs nedrīkst pieļaut darbības, kas var traucēt citu lietotāju darbu (uzdevumu rindas apiešana, rezervētā resursu apjoma pārsniegšana u. tml.). 

Iespēju robežās neizpildīt uzdevumus uz piekļuves servera (ui-1.hpc.rtu.lv). To izmantojiet tikai uzdevumu ievietošanai rindā, programmu kompilēšanai un īsu uzdevumu testēšanai. 

Centieties norādīt uzdevumam nepieciešamo laiku (walltime), kas ļaus arī citiem lietotājiem prognozēt gaidīšanas laiku rindā. 

Ja uzdevuma izpilde prasa intensīvu darbu ar disku (I/O), iespēju robežās lūgums neizmantot tīkla direktoriju (/home/*), bet lokālu SSD disku. Lokāls disks ir piemontēts direktorijai/scratch. Pēc uzdevuma izpildes, lūdzu, iztīrīt šajā direktorijā izveidotos failus.  

Paralēliem (MPI) uzdevumiem novērtējiet ātrdarbību, izmantojot dažādu mezglu/kodolu skaitu, lai noteiktu piemērotāko jūsu uzdevumam. Ne vienmēr lielāks kodolu skaits nodrošinās ātrāku uzdevuma izpildi. 

Tehniskā atbalsta kontakti

Visiem HPC klastera lietotājiem tiek nodrošināts tehniskais atbalsts, kas ietver palīdzību uzdevumu sagatavošanā, lietojumprogrammatūras instalēšanu, konsultācijas, instruēšanu darbam ar klasteri. Atsevišķās jomās (kā piemēram skaitļošanas ķīmija) varam nodrošināt arī digitālās zinātnes atbalstu, palīdzot izvēlēties uzdevumam piemērotāko simulācijas rīku, vai izveidot simulācijas modeli.  

HPC lietotāju atbalsta e-pasts: hpc@rtu.lv.

Par incidentiem saistībā ar drošību (piemēram, aizdomas par konta uzlaušanu) lūgums ziņot, rakstot uz e-pastu: hpc@rtu.lv