Vispārīgas norādes klastera lietošanai

Lietošanas noteikumi pieejami tiešsaistē šeit.

Viena uzdevuma (simulācijas) pieļaujamais izpildes ilgums ir 2 nedēļas, pēc kuru pārsniegšanas uzdevums tiks automātiski pārtraukts. Ja uzdevuma izpildei nepieciešams lielāks stundu skaits, lietotājs par to vienojas ar HPC centru.

Iespēju robežās neizpildīt uzdevumus uz piekļuves serveriem. Tos izmantojiet tikai uzdevumu ievietošanai rindā, programmu kompilēšanai un īsu uzdevumu testēšanai.

Centieties norādīt uzdevumam nepieciešamo laiku (walltime), kas ļaus arī citiem lietotājiem prognozēt gaidīšanas laiku rindā.

Ja uzdevuma izpilde prasa intensīvu darbu ar disku (I/O), iespēju robežās lūgums neizmantot tīkla direktoriju (/home/*, /home_beegfs/*), bet lokālu SSD disku (/scratch/*) vai NVMe disku masīvu (/beegfs_scratch/*). Pēc uzdevuma izpildes, lūdzu, iztīrīt šajās direktorijās izveidotos failus.

Paralēliem (MPI) uzdevumiem novērtējiet ātrdarbību, izmantojot dažādu mezglu/kodolu skaitu, lai noteiktu piemērotāko jūsu uzdevumam. Ne vienmēr lielāks kodolu skaits nodrošinās ātrāku uzdevuma izpildi.

Tehniskā atbalsta kontakti

Visiem HPC klastera lietotājiem tiek nodrošināts tehniskais atbalsts, kas ietver palīdzību uzdevumu sagatavošanā, lietojumprogrammatūras instalēšanu, konsultācijas, instruēšanu darbam ar klasteri. Atsevišķās jomās (kā piemēram skaitļošanas ķīmija) varam nodrošināt arī zinātnes atbalstu, palīdzot izvēlēties uzdevumam piemērotāko simulācijas rīku vai izveidot simulācijas modeli.

  • HPC lietotāju atbalsta e-pasts: hpc@rtu.lv.
  • Par incidentiem saistībā ar drošību (piemēram, aizdomas par konta uzlaušanu) lūgums ziņot, rakstot uz e-pastu: hpc@rtu.lv.