RTU Izdevniecība laidusi klajā mācību grāmatu Skaitliskās metodes ar MATLAB

RTU Izdevniecība ir laidusi klajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) docentes Valentīnas Kolišķinas un profesora Andreja Koliškina mācību grāmatu “Skaitliskās metodes ar MATLAB”.

Mācību grāmata paredzēta kursam «Skaitliskās metodes», kas tiek lasīts visiem RTU DITF bakalaura programmas 2. kursa studentiem. Grāmatā aplūkoti skaitliskās analīzes pamatuzdevumi: lineāru vienādojumu sistēmu risināšanas metodes, interpolācija, aproksimācija, skaitliskā integrēšana, nelineāru vienādojumu un vienādojumu sistēmu risināšana, Košī problēmas risināšana parastiem diferenciālvienādojumiem. Grāmatu var lietot arī citu fakultāšu un universitāšu studenti, kā arī industrijas pārstāvji, kurus interesē skaitlisko metožu datorrealizācija un to lietojumi inženierzinātnēs.

Mācību grāmata pieejama bez maksas brīvi lejuplādējot RTU e-grāmatu platformā, kā arī kā elektroniska grāmata iekļauta bibliotēku vienotajā kopkatalogā.

Links uz grāmatu.

Avots: RTU/ORTUS.