Tier-2 izveide Latvijā

Izmantojot Izglītības un zinātnes ministrijas piešķirto finansējumu, Latvijā tiek īstenots projekts «Federatīva skaitļošanas centra CERN Tier-2 izveide». Projekta mērķis ir sniegt infrastruktūras atbalstu Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) kodolfizikas eksperimenta CMS (The Compact Muon Solenoid) datu apstrādei un uzglabāšanai.

Projektā sadarbojas RTU un LU, bet darba tehnisko koordinēšanu nodrošina uzņēmums «Dati Group». Tiem pievienosies arī citas institūcijas, piemēram, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kuras rīcībā arī ir jaudīgas skaitļošanas ierīces, kā arī Igaunijas un Lietuvas universitātes, kas ietilpst CERN Baltijas grupā.

HPC SADARBĪBAS MODEĻA IZVEIDE LATVIJĀ

RTU plāno izveidot sadarbības modeli Latvijā, kurā vairākas institūcijas, kuras jau pašlaik veiksmīgi strādā augstas veiktspējas skaitļošanas (HPC) vidē, savstarpēji sadarbotos. Pateicoties jau izveidotajam Latvijas akadēmiskajam tīklam, ir iespējams izveidot federatīvu CMS Tier-2 skaitļošanas arhitektūru visā Latvijā.

RTU HPC centrā atradīsies Tier-2 darba slodžu dalītājs, kurš novirzīs CERN CMS eksperimenta datus uz brīvajiem skaitļošanas resursiem.

Augstas veiktspējas skaitļošanas resursu sadarbības tīklu plānots izveidot visās Baltijas valstīs, valstīm sadarbojoties gan ar CERN, gan arī savstarpēji.

Lasīt vairāk:

https://hpc.rtu.lv/2023/03/rtu-hpc-centra-loma-cern-tier-2-projekta/

Īstenošanas periods: 2022.-2024.

Īstenotājs: RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs un RTU HPC centrs

Sadarbības partneri Latvijā: Latvijas Universitāte, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs un Rēzeknes tehnoloģiju augstskola.