Populārākās HPC centra zinātniskās programmatūras

Esam apkopojuši TOP 5 ar zinātniskajām programmatūrām, kuras pagājušajā mācību gadā (2021./2022.) RTU zinātnieki, mūsu universitātes mācībspēki un doktoranti izmantojuši visvairāk.

1. vieta: MATLAB

31 097 lietošanas stundas

Mathworks MATLAB, saukta arī par “matricu laboratoriju”, ir augsta līmeņa valoda un interaktīva vide skaitliskajiem aprēķiniem, vizualizēšanai un programmēšanai. Izmantojot MATLAB, var analizēt datus, izstrādāt algoritmu un izveidot modeļus un lietojumprogrammas.

Programmatūra bezmaksas ir pieejama RTU sturktūvienībām, lietojama nekomerciālai pētniecībai un mācībām datorklasēs. Laikietilpīgām MATLAB simulācijām ir iespējams izmantot MATLAB Distributed Computing Server, kas pieejams RTU HPC klasterī.

Plašāka informācija par programmatūru un to, kā tai pieteikties, šeit.

2. vieta: OriginPro

4739 lietošanas stundas

OriginPro ir programma zinātnisko datu analīzei un divdimensionālai un trīsdimensionālai grafiskai attēlošanai.

Programmatūra ir lietojama nekomerciālai pētniecībai un mācībām mācību klasēs.

Studentiem instalēšana personīgajā datorā nav pieejama, bet doktoranti var pieteikties pētniecības licencei.

Plašāka informācija par programmatūru un to, kā tai pieteikties, šeit.

3. vieta: SolidWorks

3161 lietošanas stundas

SolidWorks ir pilnīgs 3D CAD projektēšanas risinājums, kas nodrošina produkta izstrādes komandu ar inženiertehniskās projektēšanas, verifikācijas, kustības simulācijas un datu pārvaldības rīkiem un saziņas līdzekļiem, kas nepieciešami produkta izstrādes procesā.

Ar RTU pieejamo SolidWorks Education Edition licenci studenti var instalēt SolidWorks personīgajā datorā, kā arī nokārtot SolidWorks eksāmenu sertifikāta saņemšanai.

Plašāka informācija par programmatūru un to, kā tai pieteikties, šeit.

4. vieta: ANSYS

1022 lietošanas stundas

ANSYS ir universāla programmatūra, kuru izmanto inženiertehniskām simulācijām visa produkta dzīves cikla laikā. Bez citiem rīkiem ANSYS pakotne ietver trīs fizikālu procesu simulatorus: konstrukcijām, plūsmu mehānikai (CFD) un elektromagnētismam, kas var savstarpēji mijiedarboties.

Programmatūra bezmaksas ir pieejama RTU struktūrvienībām, lietojama nekomerciālai pētniecībai un mācībām datorklasēs. Laikietilpīgām ANSYS simulācijām ir iespējams izmantot RTU HPC klasteri.

Studentiem, kuri nav doktoranti vai nestrādā RTU, ir pieejama bezmaksas ANSYS versija, ko var lejupielādēt ANSYS mājaslapā.

Plašāka informācija par programmatūru un to, kā tai pieteikties, šeit.

5. vieta: ArcGIS

ArcGIS for Desktop ir pasaulē populārākā ikdienas ĢIS un digitālās kartēšanas programma, kas nodrošina datu vizualizāciju, analīzi un integrāciju, datu ievadīšanu un rediģēšanu. ArcGIS for Desktop sniedz iespējas veidot, labot, meklēt, kartēt, analizēt un publiskot ģeogrāfisko informāciju.

ArcGIS mākoņpakalpojums ArcGIS Online ir tiešsaistes ĢIS, kas ļauj izveidot un koplietot kartes, ainas, lietotnes, slāņus un datus.

RTU studenti, mācībspēki un pētnieki var izmantot ArcGIS programmatūru neierobežotā apjomā. Programmatūra paredzēta nekomerciālai pētniecībai un studiju procesam.

Studentiem, kuri nav doktoranti vai nestrādā RTU, ArcGIS instalēšana personīgajā datorā nav pieejama. Studenti, kuriem ArcGIS nepieciešams mācību kursu ietvaros, var saņemt piekļuvi ArcGIS Online pakalpojumam – tiešsaistē pieejamai programmas versijai.

Plašāka informācija par programmatūru un to, kā tai pieteikties, šeit.

Atgādinām, ka RTU HPC centrs nodrošina programmatūru pētniecībai un mācību procesa nodrošināšanai. Programmatūras lietošana RTU struktūrvienībām ir bezmaksas. HPC centrs ir izstrādājis Licenču politiku, kur pieejama informācija par mūsu licenču iegādes un nodrošināšanas pamatprincipiem.

Informāciju apkopoja: Kintija Bulava, HPC Centrs
Foto: unsplash.com