Trīs septembra pirmdienās: “Mondays with MATLAB”
Trīs septembra pirmdienu pēcpusdienās – 9., 16. un 23. septembrī no plkst. 15:00 līdz 18:00 – MATLAB programmatūras ražotāji sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas HPC kompetences centru “SuperS” aicina RTU mācībspēku un arī studentus, kuri izmanto MATLAB Campus-Wide licenci, vairot un stiprināt savas zināšanas par MATLAB izmantošanu uz HPC jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) klastera. Mācības notiks attālināti un pieejamas bez maksas.
Vai Jūsu mācību kurss, pētnieciskā ideja, aizsāktais zinātniskais pētījums vai projekts ietver apjomīgu skaitļošanu vai mašīnmācīšanās un dziļās mācīšanās modeļu apmācību? Vai Jūs interesē koda paātrināšana, izmantojot RTU HPC klastera pakalpojumus? “Mondays with MATLAB” Jums noteikti noderēs.
Visas trīs MATLAB nodarbības var apmeklēt secīgi vai arī izvēlēties tematu, kas pašlaik ir visaktuālākais. Īpaši rekomendējam praktisko MATLAB nodarbību 23. septembrī, kurā iegūtās zināšanas uzreiz varēs praktiski pielietot RTU superdatorā “RUDENS”. Iespējams, kādam tā būs pirmā pieslēgšanās mūsu superdatoram. Praktiskā nodarbība tiks vadīta, lai stiprinātu prasmes darbā uz HPC klastera un turpmāk brīvi varētu tajā darboties arī katrs individuāli.
Semināri un praktiskā nodarbība par MATLAB izmantošanu uz HPC klastera notiks attālināti un bez maksas.
“Mondays with MATLAB” programma
- 9. septembris – paralēlās skaitļošanas pamatprincipi ar MATLAB (reģistrēšanās šeit>>);
- 16. septembris – end-to-end mākslīgā intelekta sistēmu veidošana ar MATLAB (ieskaitot tādas tēmas, kā no-code mašīnmācīšanās, low-code dziļā mācīšanās un Python). Vebinārā atklāsiet arī to, kā MATLAB var vienkāršot un uzlabot mākslīgā intelekta pētījumus (reģistrēšanās šeit>>);
- 23. septembris – praktiska darbošanās MATLAB izmantošanai uz savai valstij tuvākajiem HPC resursiem. RTU mācībspēks un studenti praktiski darbosies uz RTU superdatora “RUDENS” (reģistrēšanās šeit>>).
Mācības vadīs MATLAB programmatūras izplatītāji un viņu piesaistīti starptautiski eksperti.
Katras pirmdienas nodarbībai nepieciešama atsevišķa reģistrēšanās.
Sīkāka informācija MATLAB mājaslapā>>.
Svarīgi:
- Lūgums reģistrēties ar savu darba vai studiju e-pasta adresi (piemēram, [email protected] vai [email protected]).
- Lūgums reģistrēties katram no darbsemināriem atsevišķi, izmantojot konkrēto reģistrēšanās lapu. Ja plānojat piedalīties visās trīs septembra pirmdienās (9., 16. un 23. septembrī), nepieciešams reģistrēties katram no semināriem.
- Lūgums izvēlēties darbsemināru darbam ar HPC pēc universitātes atrašanās vietas (valsts). Tikai lietotāji no Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Norvēģijas, Islandes un Latvijas varēs piedalīties praktiskajā nodarbībā ar HPC. RTU mācībspēkam, ADLP projekta pasniedzējiem un studentiem nepieciešams izvēlēties praktisko nodarbību 23. septembrī, kura norises vieta norādīta Latvija (praktiskā nodarbība notiks attālināti, pieslēdzoties RTU superdatoram).
Mācības organizē
MathWorks sadarbībā ar NAISS Zviedrijā, DTU Dānijā, CSC Somijā, Sigma2 Norvēģijā, IHPC Islandē, kā arī RTU HPC centru Latvijā piedāvā trīs darbsemināru sēriju par paralēlo skaitļošanu un mākslīgā intelekta izmantošanu uz lieliem skaitļošanas resursiem, ieskaitot praktisku darbošanos un uzdevumus, kur iemācīties, kā efektīvi lietot MATLAB un MATLAB Parallel Server.
Mondays with MATLAB ir MathWorks tradīcija, kura tiek īstenota vienu reizi gadā – septembrī. MATLAB programmatūras izstrādātāji šīs mācības nodrošina bez maksas MATLAB Campus-Wide licences klientiem.
Plašāka informācija, kādas priekšrocības RTU mācībspēki un studenti var izmantot ar MATLAB Campus-Wide licenci, var izlasīt šeit>>
Šeit var iepazīties ar instrukciju, kā reģistrēties MATLAB Campus-Wide licencei>>
MATLAB Campus-Wide licence iegādāta projektā «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003), kurā zinātnes universitātes – RTU, RSU un LU – izstrādā un īsteno 12 studiju moduļus augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā. Mācībspēki jau ir izstrādājuši moduļus veidojošos studiju kursus, no šī gada sākta to aprobēšana universitātēs un industrijā. Projektu finansē ES Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija. Tā mērķis ir palielināt speciālistu skaitu Latvijā ar augsta līmeņa digitālām prasmēm (DigComp 7.–8. līmenis), kuri spēj lietot tehnoloģijas, lai attīstītu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus jaunus produktus un pakalpojumus dažādās nozarēs, kā arī radīt augstākās izglītības, zinātnes un industrijas sinerģiju, kas veicina inovācijas ar maksimālu komercializācijas un eksporta potenciālu.
MATLAB Campus-Wide licence spēkā līdz 31.12.2026. Pēc tam tiks izvērtēta licences pagarināšana/nepagarināšana.
Papildu jautājumiem:
[email protected]