HPC kompetences centrs LR1 stāsta par superdatoriem

RTU HPC centrā īstenotā projekta “EuroCC 2” kolēģi no HPC kompetences centra Latvijā LR 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāsta par superdatoru iespējām: kādēļ mūsdienas bez superdatoriem jau vairs nav iedomājamas.

Pat, ja to neapzināmies, mūsu ikdiena ir cieši saistīta ar superdatoriem, piemēram, to spēju prognozēt laikapstākļus vai apstrādāt liela apjoma datus medicīnā. Kā notiek superdatoru evolūcija, par to saruna raidījumā Zināmais nezināmajā,

Sarunājas Rīgas Tehniskās universitātes Augstas veiktspējas skaitļošanas centra vadošais pētnieks un “EuroCC 2” projekta jeb Latvijas Superskaitļošanas kompetences centra vadītājs Ilmārs Slaidiņš, Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūta vadošais pētnieks Jānis Virbulis un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks Dāvids Frīdmanis.

LR1 Raidījuma “Zināmais nezināmajā” ierakstu aicinām klausīties šeit>>