Darbu sāk jaunās InnoHealtHub programmas dalībnieki
Jaunajā medicīnas tehnoloģiju attīstības programmā «INNO HEALTH HUB», kurā kā partneris darbojas arī RTU HPC centrs, darbu uzsākuši 29 dalībnieki, kuri nākamo septiņu mēnešu gaitā meklēs risinājumus diviem izaicinājumiem, kas saistīti ar lielo datu vai genomu datu analīzi vēža diagnostikā.
Unikālo programmu «INNO HEALTH HUB» ar tehnoloģiju uzņēmuma SIA «Mikrotīkls» atbalstu organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika, un tajā bija paredzēts uzņemt 24 dalībniekus. «Esmu patiesi priecīgs redzēt, ka ir tik daudz jauniešu, kas vēlās strādāt ar šāda veida datiem, un neapšaubāmi arī pasaulē šādas prasmes un zināšanas ir ļoti pieprasītas,» atklāšanas pasākumā RTU Zinātnes un inovāciju centrā teica SIA «Mikrotīkls» valdes priekšsēdētājs Džons Martins Tallijs (John Martin Tully).
«Studentu interese patiesi pārsteidza jau pirmajās pieteikšanās dienās. Īpašs prieks, ka daudzi studenti interesējās, vai šim projektam varētu palīdzēt viņu pētījumi un pieredze, » atklāj RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas un «INNO HEALTH HUB» programmas vadītāja Elīna Miķelsone. «Vairāki studenti piesakoties pat bija atzīmējuši, ka šāda cēla projekta mērķa dēļ gatavi darboties bez stipendijām. Ļoti ticu, ka ar tik dedzīgu studentu komandu un profesionāļu kombināciju šo septiņu mēnešu laikā sagaidīsim vērtīgus rezultātus,» viņa turpina. Kopumā programmā darbosies dažāda līmeņa studenti no RTU, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes.
Jaunajā programmā «INNO HEALTH HUB» starpdisciplināras komandas meklē risinājumus diviem izaicinājumiem, kas saistīti ar lielo datu vai genomu datu analīzi vēža diagnostikā. Saņemot finansiālu un mentoru atbalstu, kā arī iespēju izmantot RTU HPC (High-Performance Computing jeb augstas veiktspējas skaitļošana) infrastruktūru, viena komanda meklēs risinājumus, kas saistīti ar lielo datu izmantošanu ļaundabīgo audzēju ģenētikā, diagnostikā un prognozēšanā pediatrijā, otra – pētīs mākslīgā intelekta izmantošanu lielo vai genoma datu analīzē agrīnai vēža diagnostikai augstas izšķirtspējas attēlos. Programma ilgs septiņus mēnešus, kuru laikā studenti papildinās zināšanas ģenētikā, HPC un mākslīgā intelekta tehnoloģijās, piedalīsies dizaina domāšanas, jaunrades, produktu attīstības un prototipēšanas darbnīcās, izstrādās un validēs prototipus. Prototipu izstrādei komandām būs pieejams līdz 45 tūkst. eiro liels finansējums, atbalstu sniegs mentori un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas eksperti.
Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotājs SIA «Mikrotīkls» ir ilgstošs RTU Attīstības fonda sadarbības partneris, kopš 2017. gada ziedojot 2,75 milj. eiro RTU laboratoriju modernizācijai, infrastruktūras uzlabošanai un iekārtu iegādei. Par šiem līdzekļiem kopumā īstenoti 29 izglītības un zinātnes projekti.