Visas 33 EuroCC dalībvalstis tiekas Melnkalnē

No 7. līdz 9. septembrim arī projekta EuroCC pārstāvji no Latvijas piedalījās EuroCC un CASTIEL rīkotajā konferencē Melnkalnē, lai dalītos labās prakses pieredzes stāstos, projekta lielākajos izaicinājumos un sasniegumos.

Kaut arī projekts tika īstenots Covid-19 pandēmijas laikā, projekta pārstāvji no visām 33 Eiropas valstīm atzīst – sasniegts patiešām daudz. Konferencē projektu pārstāvji dalījās pieredzē un veiksmes stāstos par to, kā HPC kompetences centri, kas tiek veidoti EuroCC projekta ietvaros, darbojas pašlaik, kas ir šo centru lielākie izaicinājumi un kā projekta dalībnieki dažādās valstīs tos risina, kā arī kādu ietekmi uz publisko un privāto sektoru tie atstājuši jau tagad. Tāpat konferences laikā liela uzmanība tika veltīta dažādu valstu veiksmes stāstiem.

“Šis bija pirmais pasākums, kurā projekta partneri no visiem 33 valstu HPC kompetenču centriem satikās klātienē un izbaudīja iespēju komunicēt klātienē. Tā kā viss projekts tika īstenots Covid-19 pandēmijas ēnā, visa komunikācija starp partneriem līdz šim noritēja pārsvarā attālināti. Pēc tik garas klātienes tikšanos pauzes varējām piedzīvot, cik ātra un efektīva ir komunikācija klātienē.

Latvijas komanda no konferences atgriezās ar paplašinātu personīgo kontaktu loku. Iepazinām kolēģus no citām valstīm, uzzinājām viņu pieredzi un pieejas, kas ļoti noderēs arī pašiem, attīstot EuroCC projektu Latvijā.

Viens no lielākajiem ieguvumiem – klātienē uzaicinājām starptautiskus ekspertus, kuri varēs dalīties ar savām zināšanām mūsu organizētajā zinātniskajā seminārā Latvijā, kas plānota oktobra sākumā,” stāsta EuroCC projekta vadītājs Latvijā Ilmārs Slaidiņš.

Atgādinām, ka projekta EuroCC uzdevums ir veidot vienotu atbalsta struktūru, lai veicinātu superskaitļošanas iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā kopumā. Kompetences centri apkopo visās ES valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus.