HPC centrs aicina uz semināru par iespēju iesaistīties Latvijas HPC kompetences centra izveidē

Seminārā 9. oktobrī plkst. 14:00-15:30 attālināti Zoom vidē pārrunāsim kompetences centra un EuroCC projekta sniegtās iespējas, kā arī semināra dalībnieku iespējamo iesaisti tajā.

Projekts EuroCC ir sācies 2020. gada 1. septembrī – Nacionālie kompetences centri EuroHPC ietvaros, kura mērķis ir izveidot Eiropā augstas veiktspējas skaitļošanas (HPC) kompetences centru tīklu. Centru uzdevums būs veicināt HPC iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā. Projektā Latviju pārstāv Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU).

Semināra programma

14:00 – 14:05 Semināra atklāšana (Jānis Paiders – IZM, Latvijas pārstāvis EuroHPC)
14:05 – 14:20 EuroHPC un kompetences centri (Ilmārs Slaidiņš – RTU, EuroCC projekta vadītājs)
14:20 – 14:40 Sadarbība ar industriju LU Skaitliskās modelēšanas institūtā (Jānis Virbulis – LU, EuroCC projekta vadītāja vietnieks)
14:40 – 15:00 Superskaitļošana RTU un Latvijā (Lauris Cikovskis – RTU, HPC centra vadītājs)
15:00 – 15:30 Diskusija

Reģistrēšanās: https://ej.uz/registrejies-hpc-kc

Pievienojies semināram Zoom vidē: https://ej.uz/hpc-kc

Eiropas Savienības projektu EuroCC Latvijā realizē Rīgas Tehniskās universitātes HPC centrs kopā ar Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. Projekta mērķis ir izveidot starptautisku augstas veiktspējas skaitļošanas kompetences centru tīklu.

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Augstas Veiktspējas Skaitļošanas kopuzņēmuma saskaņā ar granta līgumu Nr. 951732. Kopuzņēmums saņem atbalstu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020, kā arī no Vācijas, Austrijas, Horvātijas, Kipras, Čehijas Republikas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Francijas, Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas, Slovākijas, Norvēģijas, Šveices, Turcijas, Ziemeļmaķedonijas Republikas, Islandes un Melnkalnes.