Atskats par Gromacs praktisko semināru

26.-27. oktobrī Latvijas Organiskās sintēzes institūtā notika GROMACS praktiskais seminārs, ar mērķi iepazīstināt Baltijas valstu zinātniekus ar šīs programmatūras izmantošanas iespējām dažādās pētījumu jomās, kur nepieciešams izprast un modelēt molekulu uzvedību atomārā līmenī.

GROMACS ir viena no biežāk izmantotajām datorprogrammām molekulārās dinamikas simulācijai. To iespējams izmantot dažādu ķīmisko, bioloģisko un fizikālo procesu modelēšanai atomu līmenī. Ar tās palīdzību iespējams skaidrot eksperimentu rezultātus, samazināt laboratorijas eksperimentu izmaksas, tos daļēji aizstājot ar datorsimulācijām, kā arī izvirzīt idejas dažādu molekulāro procesu ietekmēšanai.

Semināru vadīja pieredzējuši lektori Mark Abraham, Cristian Blau un Paul Bauer no Zviedrijas (KHT), kā arī semināra dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas un Krievijas tika dota iespēja dalīties ar savām zināšanām. Praktiskā semināra laikā dalībniekiem bija iespējams uzzināt informāciju par Gromacs un Gromacs programmatūras attīstību. Semināra sākumposmā lektori iepazīstināja ar molekulārās dinamikas galvenajiem principiem. Viens no galvenajiem molekulārās dinamikas lietojumiem ir molekulu minimālās enerģijas konfigurācijas atrašana. Praktiskā semināra otrajā dienā tika iepazīstināts ar citām jomām, kurās tiek izmantota Gromacs programmatūra, kā piemēram to var izmantot jonu šķidrumu simulācijām.

Gromacs praktisko semināru apmeklēja interesenti no Baltijas valstīm kā arī dalībnieki no Krievijas un Anglijas.

Ar pasākuma programmu un prezentācijām ir iespējams iepazīties šeit.