Vispārīgas norādes klastera lietošanai

HPC klasteris lietotājam pieejams nepārtraukti, bet, ņemot vērā to, ka vienlaikus var strādāt vairāki lietotāji, darbojas uzdevumu rindas princips. Tas nozīmē – ja uzdevumam pieprasīto resursu apjoms pārsniedz klastera brīvo resursu (procesoru kodolu vai atmiņas) apjomu, uzdevums tiek ielikts rindā, un gaidīšanas laiks ir atkarīgs no uzdevumu rindas garuma un lietotāja prasīto resursu apjoma.

Lai sabalansētu HPC klastera noslodzi starp lietotājiem, administratori var mainīt lietotājam pieejamo klastera resursu (piemēram, procesoru kodolu) apjomu vai vienlaikus izpildāmo uzdevumu skaitu.

Paralēliem (MPI) uzdevumiem novērtējiet ātrdarbību, izmantojot dažādu mezglu/kodolu skaitu, lai noteiktu piemērotāko jūsu uzdevumam. Ne vienmēr lielāks kodolu skaits nodrošinās ātrāku uzdevuma izpildi.

Centieties norādīt uzdevumam nepieciešamo laiku (walltime), kas ļaus arī citiem lietotājiem prognozēt gaidīšanas laiku rindā.

Ja uzdevuma izpilde prasa intensīvu darbu ar disku (I/O), iespēju robežās lūgums neizmantot tīkla direktoriju (/home/*), bet lokālu SSD disku. Lokālais disks ir piemontēts direktorijai /scratch. Pēc uzdevuma izpildes lūdzu iztīrīt šajā direktorijā izveidotos failus.

Iespēju robežās neizpildiet uzdevumus lokāli piekļuves serverī (ui-1.hpc.rtu.lv). To izmantojiet tikai uzdevumu ievietošanai rindā, programmu kompilēšanai un īsu uzdevumu testēšanai.

Lietotājs nedrīkst pieļaut darbības, kas var traucēt citu lietotāju darbu (uzdevumu rindas apiešana, rezervētā resursu apjoma pārsniegšana u. tml.).