RTU HPC centrs atbalsta Eiropas kosmosa aģentūras apmācības kursu

Veiksmīgi noslēdzies Eiropas kosmosa aģentūras un Vides risinājumu institūta organizēts apmācību kurss “Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi”, kuram tehnisko atbalstu sniedza arī RTU HPC centrs.

Atbalsts bija unikāls ar to, ka nedēļas garumā tika nodrošināta virtuāla datorklase ar jaudīgām darbstacijām, kuras fiziski atradās RTU datu centrā Ķīpsalā, bet tika lietotas attālināti no kursu norises vietas Cēsis – Vidzemes koncertzāles. Ņemot vērā kursu specifiku ­– satelītu datu apstrāde – prasības pret datora veiktspēju bija augstas, ko būtu problemātiski nodrošināt standarta datorklasē. Tādēļ tika izmantoti HPC serveri uz kuriem bija iespēja izvietot 31 virtuālu darbstaciju, katru ar 4 procesora kodoliem, 24 GB RAM un 300 GB diska vietu. Attiecīgi kopējais izdalītais resurss bija 124 fiziskie procesora kodoli, 744 GB RAM un gandrīz 10 TB diska vieta. Virtualizācijai tika izmantota KVM platforma, savukārt attālinātā piekļuve nodrošinātā ar NX protokolu.

Iegūtā pieredze būs noderīga atbalstot līdzīgus kursus nākotnē. Vairāk par kursu: http://www.videsinstituts.lv/lv/eka-kurss/par-kursu

2 replies
  1. foot pain and swelling
    foot pain and swelling says:

    You can definitely see your enthusiasm in the paintings you write.

    The sector hopes for more passionate writers such as you who aren’t afraid to
    mention how they believe. All the time follow your heart.

Trackbacks & Pingbacks

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt