Iespaidi par dalību vasaras skolā – ISSGC’09 (International Summer School on Grid Computing)

2009.gadā no 5. līdz 19. jūlijam RTU ETF Grid komandas dalībnieks Lauris Cikovskis piedalījās Grid vasaras skolā ISSGC’09, kas šogad notika Nicā, Francijā. Šis ir viens no lielākajiem un prestižākajiem  Grid apmācības pasākumiem, kas izceļas ar visaptverošu programmu un kvalitāti. Studenti tika iepazīstināti gan ar distributīvās skaitļošanas pamatpricipiem, populārākajām Grid starprogrammatūrām (Unicor, Condor, Globus, gLite, ARC) , kā arī augstāka līmeņa Grid interfeisiem un instrumentiem (SAGA, GridSAM, OGSA-DAI, P-Grade) un citām aktuālām tēmām. Programma un prezentācijas ir pieejamas vasaras skolas mājas lapā –  http://www.iceage-eu.org/issgc09/programme.cfm

Lekcijas un praktiskos darbus bija pieaicināti vadīt labākie jomas eksperti, kurus bija iespēja izjautāt arī ārpus lekciju laika, jo lielākā daļa pasniedzēju tur pavadīja vairākas dienas un dzīvoja kopā ar studentiem. To vidū bija tādi ievērojami cilvēki kā EGEE tehniskais direktors Steven Newhouse, viens no Grid un Condor projekta aizsācējiem – Miron Livny – no Viskonsīnas universitātes ASV, pasākuma organizatori – Per Oster, David Fergusson, Oscar Corcho – kā arī daudzi citi Grid sabiedrībā atpazīstami cilvēki. Lai arī pasākums ir orientēts uz jauno Grid lietotāju – pētnieku, doktorantu u.c. –  iepazīstināšanu ar Grid tehnoloģijām, tas ir ļoti saistošs arī Grid infrastruktūras nodrošinātājiem (sistēmas administratoriem), jo ļauj paskatīties uz Grid no lietotāju skatu punkta, kā arī iepazīt tehnoloģijas, ar kurām ikdienā nenākas sastapties.

Vēl viens vasaras skolas mērķis bija attīstīt komunikācijas prasmes un spēju darboties grupās, kas arī nebija no tiem vieglākajiem, jo studenti bija no visas pasaules un visdažādākajām zinātnes jomām. Lai arī vairums studentu bija no Eiropas universitātēm, daži bija arī no Ķīnas, ASV un pat Sudānas.

Lai atpūstos no intensīvās mācību slodzes, studentiem tika organizētas vairākas ekskursijas. Dalībnieki devās gan uz Nicas vecpilsētu un pludmali, gan apmeklēja modernās mākslas muzeju Maeght Foundaton, baudīja Alpu skaistumu Gurdonas kalnu pilsētiņā, vakariņoja ekskluzīvos restorānos un kā kulmināciju vēroja salūtu no kuģa Kannu piekrastē Francijas nacionālajos svētkos 14.jūlijā.

Tā kā pasākums ir ikgadējs, tad interesentiem, kas vēlētos piedalīties nākamajos gados, ir jāseko līdzi paziņojumiem EGEE vai citās ziņu listēs. Nav arī izslēgts, ka šis bija viens no pēdējiem šādiem pasākumiem, jo, kā atzīst organizatori, interese par tiem mazinās. Notiek arī IWSGC ziemas skolas, kas programmas ziņā ir līdzīgas, bet nenotiek klātienē. Lekcijas un praktiskie darbi tiek nodrošināti tiešsaistē internetā.