Grid pieejams arī pēc Balticgrid II projekta beigām

Neraugoties uz Balticgrid II projekta beigām, lietotājiem arī turpmāk būs pieejami Grid skaitļošanas resursi. Atgādinām, ka Balticgrid II projekts veiksmīgi noslēdzās 2010.gada 30.aprīlī.

Izveidotā Baltijas Grid infrastruktūra turpina darboties, jo vairums skaitļošanas centru arī turpmāk solījuši atbalstīt Baltigrid virtuālo organizāciju (tai skaitā arī centri no Baltkrievijas).  Vienīgi Polija ir  paziņojusi, ka turpmāk  šajā virtuālajā organizācija tās resursi nebūs pieejami. Līdz šim Balticgrid  bija galvenā reģiona Grid resursus apvienojošā virtuālā organizācija, kurā savus uzdevumus varēja izpildīt jebkurš Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas Grid lietotājs.

RTU plāno turpināt uzturēt gan savus Grid resursus gan nodrošināt centrālos servisus un piekļuvi pārējai Grid infrastruktūrai. Tāpat mūsu lietotāji arī turpmāk varēs saņemt tehnisko atbalstu. Esam ieinteresēti uz sadarbību arī ar jauniem lietotājiem gan no akadēmiskās, gan industrijas puses.

Ar šobrīd pieejamo resursu daudzumu Balticgrid virtuālajā organizācijā variet iepazīties šajā lapā: http://infosite.balticgrid.org