Jaunā HPC datu glabātuve BEEGFS2 nodrošinās papildus 430 terabaitu vietas

Pateicoties SIA MikroTik finansiālam atbalstam, 2020. gadā iegādātā BEEGFS2 datu glabātuve papildina esošo HPC datu glabāšanas apjomu un paver iespējas Latvijas zinātniekiem veikt vēl lielāka apjoma datu apstrādi.

BEEGFS2 ir būvēts uz paralēlās failu sistēmas BeeGFS un izmanto modernus SSD NVMe diskus, kas piedāvā krietni labāku veiktspēju daudzām paralēlām ievadizvades operācijām. Tāpat BEEGFS2 ir lielāks parasto disku apgabals, kas kopā nodrošinās papildus 430 TB vietas. Savukārt SIA MikroTik ražotās tīkla iekārtas nodrošina 10 Gigabitu sekundē savienojumus ar zinātniskajiem institūtiem datu augšup/lejupielādei.

Detalizēti BeeGFS tīkla datu glabātuves parametri.

Kas jāzina RTU HPC lietotājiem?

  • Lietotāja dati joprojām paliek uz esošās datu glabātuves HOME direktorijā /home/, bet uz BEEGFS2 katram lietotajam ir izveidota jaunu direktorija /home_beegfs/, kuru var izmantot pēc vajadzības. Ja jauno direktoriju vēlaties izmantot kā savu primāro direktoriju (automātiski nonākt tajā, pieslēdzoties HPC), lūdzu, sazinieties ar HPC tehnisko atbalstu hpc@rtu.lv.
  •  Ir izveidota jauna SCRATCH direktorija /scratch_beegfs, kas ir kopīga (shared) visiem mezgliem un fiziski atradīsies uz BEEGFS2 ātro disku pūla. Detalizētāk par ātrā un lēnā pūla izmantošanu lasiet šeit.
  • Paredzētais vietas apjoms vienam lietotājam saglabājas iepriekšējais – 2 TB (ja nav bijusi cita vienošanās ar HPC centru). Ja nepieciešams lielāks apjoms, rakstiet uz: hpc@rtu.lv.

Datu glabāšana tiek piedāvāta tikai RTU HPC akadēmiskajiem partneriem/ RTU HPC lietotājiem.

Vairāk informācijas par izmaksām skatīt šeit.