Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā arī MathWorks un «MATLAB Academic Tour 2013» ietvaros 2013. gada 21. maijā organizēja MATLAB semināru.

Semināra tika runāts par zinātniski-tehnisku problēmu risinājumiem, izmantojot MATLAB produktus.

Loren Shure ir vadošā MATLAB programmēšanas valodas attīstītāja un strādā kompānijā MathWorks vairāk kā 25 gadus. Viņa ir līdzautore vairākiem MathWorks produktiem, kas palielina MATLAB funkcionalitāti. Lorena šobrīd strādā pie jaunākās MATLAB valodas dizaina izstrādes. Lorenai ir liela pieredze atbalstot universitātes MATLAB ieviešanā pētniecībā un mācību procesā.

No plkst.14.15–16.45 Lorena prezentēja Izvērstu programēšanas tehniku MATLAB (Advanced Programming Techniques in MATLAB).

Šajā seminārā bija iespēja iegūt lielāku izpratni kā dažādi MATLAB datu tipi tiek glabāti operatīvajā atmiņā un kā programmēt, lai efektīvāk izmantotu to. Pēdējās MATLAB versijās ir ieviestas vairākas jaunas programmēšanas koncepcijas, tai skaitā jauni funkciju veidi un tipi. Lorena ar piemēriem ilustrēja un parādīsja kā lietot un izmantot priekšrocības, ko sniedz dažādi funkciju veidi un tipi dažādos apstākļos un risinājumos.