COMSOL Multiphysics

COMSOL Multiphysics ir plaša lietojuma programmatūras pakete, kurā tiek izmantotas augsta līmeņa skaitliskās metodes, lai simulētu fizikālas problēmas. COMSOL Multiphysics galvenie moduļi ļauj veikt skaitliskus eksperimentus elektrodinamikā, hidrodinamikā, termodinamikā u. c. Vairāk informāciju par programmatūras piedāvātajiem moduļiem var iegūt ŠEIT.

Programmatūra ir lietojama nekomerciālai pētniecībai un mācību procesa nodrošināšanai. Laikietilpīgām COMSOL simulācijām ir iespēja izmantot RTU HPC klasteri.

Licences termiņš: uz neierobežotu termiņu.

Atjauninājumi: līdz 01.02.2018.

Lietotāju grupas: darbinieki, studenti un mācību klases.

Licenču saņemšana

Pētniecībai. Lai pieteiktos Academic licencei, lūdzam aizpildīt ANKETU. Licenci var iegūt tikai RTU darbinieki un doktoranti. Pēc reģistrācijas e-pastā saņemsiet turpmākās instrukcijas par failu lejupielādi un instalāciju.

Apmācībai. Pieejama Class Kit licence, kuru var izmantot studentu apmācībai datorklasēs un mācību materiālu sagatavošanai.

Lai saņemtu licenci:

  • datorklasei, lūdzam datorklases atbildīgo personu aizpildīt ANKETU;
  • individuālam datoram, lūdzam aizpildīt ANKETU.

Pēc reģistrācijas e-pastā saņemsiet turpmākās instrukcijas par failu lejupielādi un instalāciju. Ņemiet vērā, ka datorklases pieteikumā jānorāda arī informācija par datorklases adresi, kabineta numuru, vietu skaitu un vārtejas IP adresi / IP adrešu apgabalu, tāpēc pirms aizpildīšanas iesakām to precizēt.

Studentiem. Studenti var instalēt COMSOL Multiphysics RF module personīgajā datorā. Lai saņemtu programmatūras licenci, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT .

HPC lietotājiem. Lai izmantotu programmu skaitļošanas klasterī, jāreģistrējas par klastera lietotāju ŠEIT.

Prasības datoram

Aparatūra un operētājsistēma. Informācija izstrādātāja mājaslapā: http://www.comsol.com/system-requirement

Savienojums ar tīklu. COMSOL pētniecības un datorklases licence tiek uzturēta centrālajā serverī RTU datu centrā, tāpēc programmatūras instalācijas un lietošanas laikā datoram jābūt savienotam ar RTU tīklu (Floating Network licences tips). Lietošanai ārpus RTU, piemēram, mājās, nepieciešams VPN (Virtual Private Network)savienojums ar RTU tīklu. Vairāk informācijas.

Pieejamie programmas moduļi un versijas

Academic licence pētniecībai (jaunākā versija 5.3):

COMSOL Multiphysics

COMSOL Multiphysics Heat Transfer module

COMSOL Multiphysics Material library

COMSOL Multiphysics Acoustic module

COMSOL Multiphysics Structural mechanics module

COMSOL Multiphysics CFD module

COMSOL Multiphysics LiveLink for MATLAB

Class Kit licence apmācībai (jaunākā versija 5.3):

COMSOL Multiphysics

RF module (iegādāts par ETF Elektronikas pamatu katedras līdzekļiem)